LuksusowySen.pl

Kołdry

Sortowanie
Sortuj Filtruj

Jak działa kołdra ?

Kołdra nie ma żadnego źródła ciepła. Dlaczego zatem pod kołdrą jest nam ciepło? Jedynym źródłem ciepła jest człowiek, który własnym ciepłem ogrzewa powietrze znajdujące się w kołdrze oraz pod nią, gdzie jest zatrzymywane, co powoduje, że jest nam ciepło. Im kołdra jest bardziej puchata, tym więcej ogrzanego powietrza może zatrzymać, a co za tym idzie, będzie nam pod nią cieplej niż pod kołdrą cieńszą, która jest w stanie zatrzymać mniej powietrza.

Podział kołder ze względu na wypełnienie

Kołdry dzielimy z uwagi na wypełnienie. Kołdry syntetyczne wypełnione są poliestrem, który nie występuje w naturze, a powstał dzięki pracy naukowców. Kołdry puchowe wypełnione są puchem i pierzem gęsim lub kaczym. Za najlepszy na świecie uważany jest polski puch gęsi, który jest polskim hitem eksportowym. O jego zaletach warto przekonać się na własnej skórze, wybierając kołdry ekskluzywne z naszej oferty. Kołdry naturalne charakteryzują się wypełnieniem pochodzenia naturalnego z wyłączeniem puchu i pierza. Puch i pierz jest oczywiście naturalnym surowcem, ale z uwagi na wyjątkowe, odmienne od innych naturalnych surowców właściwości oraz ilość możliwych mieszanek puch i pierza, kołdry puchowe są wydzielone do osobnej kategorii. A zatem kołdrami naturalnymi nazwiemy modele wypełnione: jedwabiem, bawełną, wełną różnego rodzaju (wełna owcza, z merynosów, wielbłądzia, kaszmir, z alpaki), włóknem bambusowym czy kukurydzianym oraz innymi materiałami pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego.

Podział kołder ze względu na klasę cieplną

W naszym asortymencie dostępne są kołdry ekskluzywne nie tylko z różnym wypełnieniem, ale też o różnej grubości: letnie, wiosenne, całoroczne, zimowe oraz kołdry 4 pory roku. Latem ubieramy się w krótkie spodenki i koszulki a jesienią i zimą w swetry i kurtki. W sypialni powinno być podobnie, powinniśmy mieć przynajmniej 2 kołdry, letnią lub wiosenną na ciepłe miesiące oraz całoroczną lub zimową na pozostałą, zimniejszą część roku. Ciekawym rozwiązaniem jest też kołdra 4 pory roku. Są to tak naprawdę 2 kołdry, cieńsza i grubsza. Cieńszej używamy latem, grubszą używamy jesienią i wiosną, a na zimę spinamy je razem i mamy ciepłą kołdrę zimową.

Dlaczego wybór kołdry jest tak ważny ?

Zakup kołdry czy poduszki do spania często postrzegany jest jako wydatek, a właściwie jest to inwestycja poprawiająca jakość naszego snu. W czasie snu nasz organizm wypoczywa i się regeneruje. Jakość snu ma wpływ na nasze dobre samopoczucie i funkcjonowanie w ciągu dnia. Dlatego odpowiedni dobór kołdry, poduszki oraz pościeli pozwoli nam jeszcze lepiej czuć się w ciągu dnia pełnego obowiązków. Często przykładamy więcej uwagi do tego, w co się ubieramy, jakim samochodem jeździmy, a to, jak i pod czym śpimy, schodzi na dalszy plan. W łóżku spędzamy jedną trzecią życia, warto zadbać o to, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas.

 
 
Pełne doradztwo
Mamy wiedzę!
 
Zwrot zakupów
30 dni na zwrot
 
Darmowa dostawa
już od 300 zł
 
Szybka przesyłka
1-3 dni
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium