Kołdry
Jak działa kołdra ?
Kołdra nie ma żadnego źródła ciepła. Dlaczego zatem pod kołdrą jest nam ciepło? Jedynym źródłem ciepła jest człowiek, który własnym ciepłem ogrzewa powietrze znajdujące się w kołdrze oraz pod kołdrą. Kołdra zatrzymuje to ogrzane powietrze i powoduje, że jest nam ciepło. Im kołdra jest bardziej puchata, tym więcej ogrzanego powietrza może zatrzymać, a co za tym idzie, będzie nam pod taką kołdrą cieplej niż pod kołdrą cieńszą. Cieńsza kołdra jest w stanie zatrzymać mniej powietrza.

Kategorie
Producent
Wypełnienie
-
Włókno Alpaca (15)
-
50% Lyocell, 50% Polilaktyd (3)
-
Włókno bambusowe (5)
-
Bawełna organiczna (4)
-
80% Jedwab, 20% Ingeo (5)
-
Wełna (10)
-
Puch gęsi 100% (249)
-
Puch gęsi 90% (116)
-
Puch gęsi 85% (18)
-
Puch gęsi 70% (20)
-
Puch gęsi 60% (8)
-
Puch gęsi 20% (7)
-
Pierze ręcznie darte z puchem (1)
-
Włókno Advansa Quallofil® (6)
-
Włókno AMZ LuxFill (80)
-
Włókno AMZ DreamFill (102)
-
Włókno AMZ PureFill (20)
-
Włókno Outlast (12)
-
Włókno Paradies Fill Comfort (1)
-
Włókno Paradies Fill Premium (7)
-
Włókno Paradies Fill Royal (7)
-
Włókno HCS (9)
Klasa cieplna
Podział kołder ze względu na wypełnienie
Kołdry dzielimy z uwagi na wypełnienie. Kołdry syntetyczne to kołdry wypełnione poliestrem, który nie występuje w naturze, a powstał dzięki pracy naukowców. Kołdry puchowe wypełnione są puchem i pierzem gęsim lub kaczym. Za najlepszy na świecie uważany jest polski puch gęsi, który jest polskim hitem eksportowym. O jego zaletach warto przekonać się na własnej skórze, wybierając kołdry puchowe z naszej oferty. Kołdry naturalne to wszystkie inne kołdry z wypełnieniem pochodzenia naturalnego z wyłączeniem puchu i pierza. Puch i pierze jest oczywiście naturalnym surowcem, ale z uwagi na wyjątkowe, odmienne od innych naturalnych surowców właściwości oraz ilość możliwych mieszanek puch i pierza, kołdry puchowe są wydzielone do osobnej kategorii. A zatem kołdrami naturalnymi nazwiemy kołdry wypełnione: jedwabiem, bawełną, wełną różnego rodzaju (wełna owcza, z merynosów, wielbłądzia, kaszmir, z alpaki), włóknem bambusowym czy kukurydzianym oraz innymi materiałami pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego.
Podział kołder ze względu na klasę cieplną
W naszym asortymencie dostępne są kołdry nie tylko z różnym wypełnieniem, ale też o różnej grubość: kołdry letnie, kołdry wiosenne, kołdry całoroczne, kołdry zimowe oraz kołdry 4 pory roku. Latem ubieramy się w krótkie spodenki i koszulki a jesienią i zimą w swetry i kurtki. W sypialni powinno być podobnie, powinniśmy mieć przynajmniej 2 kołdry. Kołdrę letnią lub wiosenną na ciepłe miesiące oraz kołdrę całoroczną, lub zimową na pozostałą, zimniejszą część roku. Ciekawym rozwiązaniem jest też kołdra 4 pory roku. Są to tak naprawdę 2 kołdry cieńsza i grubsza. Cieńszej używamy latem, grubszą używamy jesienią i wiosną, a na zimę spinamy je razem i mamy ciepłą kołdrę zimową.
Dlaczego wybór kołdry jest tak ważny ?
Zakup kołdry czy poduszki do spania często postrzegany jest jako wydatek, a właściwie jest to inwestycja poprawiająca jakość naszego snu. W czasie snu nasz organizm wypoczywa i się regeneruje. Jakość snu ma wpływ na nasze dobre samopoczucie i funkcjonowanie w ciągu dnia. Dlatego odpowiedni dobór kołdry, poduszki oraz pościeli pozwoli nam jeszcze lepiej czuć się w ciągu dnia pełnego obowiązków. Często przykładamy więcej uwagi do tego, w co się ubieramy, jakim samochodem jeździmy, a to, jak i pod czym śpimy, schodzi na dalszy plan. W łóżku spędzamy jedną trzecią życia, warto zadbać o to, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas.