LuksusowySen.pl
Blog chmura tagów

10 wskazówek, które pomogą Ci cieszyć się dłużej ulubionym kompletem pościel

0

Pierwszą czynnością, którą należy wykonać po zakupie nowej pościeli, jest uważne przeczytanie tekstylnej metki załączonej do produktu. Przepis prania zawarty na metce wszytej w jedną część kompletu, obowiązuje wszystkie jego części. Postępując zgodnie z zawartą tam skróconą instrukcją, możemy być pewni, że podczas prania naszej pościeli nic nie grozi. Jeżeli zależy nam na zachowaniu wysokiej jakości pościeli przez cały okres użytkowania należy przestrzegać jeszcze kilku podstawowych zasad. Ich stosowanie nie jest skomplikowane ani czasochłonne, a pozwoli długo cieszyć się przyjemną w dotyku, wytrzymałą pościelą.

10 wskazówek, które pomogą Ci cieszyć się dłużej ulubionym kompletem pościel

Pranie wydaje się bardzo prostą czynnością, ale nic bardziej mylnego. Przy obecnej wielości tkanin, kolorów, mnogości środków do prania bardzo łatwo o pomyłkę, której skutki mogą się okazać katastrofalne dla naszych rzeczy.

Pierwszą czynnością, którą należy wykonać po zakupie nowej pościeli, jest uważne przeczytanie tekstylnej metki załączonej do produktu. Przepis prania zawarty na metce wszytej w jedną część kompletu, obowiązuje wszystkie jego części. Postępując zgodnie z zawartą tam skróconą instrukcją, możemy być pewni, że podczas prania naszej pościeli nic nie grozi.

Jeżeli zależy nam na zachowaniu wysokiej jakości pościeli przez cały okres użytkowania należy przestrzegać jeszcze kilku podstawowych zasad. Ich stosowanie nie jest skomplikowane ani czasochłonne, a pozwoli długo cieszyć się przyjemną w dotyku, wytrzymałą pościelą. Oto one:

  • Ważne jest aby pamiętać o segregowaniu prania ze względu na kolorystykę tkanin. Tkanin jasnych nie mieszamy z ciemnymi.
  • Przy praniu pościeli należy zwrócić uwagę jakie tkaniny oprócz pościelowych wkładamy do pralki. Powinny być one jednorodne.
  • Przed praniem należy upewnić się, że zamki albo guziki są zapięte, co zapobiegnie przedostaniu się do wnętrza pościeli innych tekstyliów.
  • Pościel drukowaną bądź haftowaną powinno się prać na lewej stronie, co pozwoli zachować intensywność barw nadruku i zapobiegnie niszczeniu się haftu.
  • Do kolorowej pościeli używamy zawsze proszków do kolorów a najlepiej żeli, które zapewniają lepszą ochronę barwników.
  • Zawsze należy pamiętać o maksymalnej temperaturze prania. Nigdy nie powinno się prać pościeli w temperaturze wyższej niż w tej która widnieje na metce wszytej do produktu.
  • Pościel, która nie wymaga prasowania, powinno się prać delikatnymi programami, z krótkim czasem wirowania na niskich obrotach.
  • Zostawianie pościeli w pralce na długie godziny, może powodować trudności z jej rozprasowaniem. Jeżeli wilgotna pościel będzie pozostawiona na zbyt długo, może to doprowadzić do odbarwień a nawet do butwienia tkaniny.
  • Susząc pościel w pozycji rozłożonej, zagwarantujemy sobie mniej pracy przy prasowaniu. Susząca się pościel mając równomierny dostęp do powietrza będzie nam również dłużej służyła.
  • Podczas suszenia nie należy eksponować pościeli o ciemniejszych kolorach na bezpośrednie działanie ostrych promieni słonecznych.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami pościel na długie lata zachowa swoją jakość, dostarczając Państwu jedynie przyjemności z użytkowania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium